Кошик
674 відгуків
Контакти
Салон меблів Люкс-Меблі
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380680755196Київстар
+380502343501МТС
+380931396059Лайф
+380352426225прямий Тернопіль
Оля, Іра, Сергій
УкраїнаТернопільська областьТернопіль"ЛЮКС МЕБЛІ - 600кв.м." вул.Стуса 1, ТЦ "Фуршет", 2 поверх за магазином "Наша Мама".
Мапа

Скільки треба спати?

Скільки треба спати?

Результати найновіших досліджень показали, скільки повинен спати чоловік.

Результати найновіших досліджень показали, скільки повинен спати чоловік. Багато всесвітньо відомі особи - Наполеон Бонапарт, Уїнстон Черчілль і Маргарет Тетчер спали від чотирьох до шести годин на добу, тоді як середньостатистичному тінейджерові рідко вистачає 10. Про це розповіла британська «Індепендент».

Новонароджені немовлята можуть спати до 18 годин з незначними перервами, а от літні люди насилу сплять більше шести, хоча їм часто треба подрімати після обіду, щоб «добрати» ті кілька нічних годин.

Сон - необхідний елемент нормального життя. Дехто відчуває себе відпочив і бадьорим, проспав чотири-п'ять годин, але більшості з нас потрібно не менше шести. Є й такі, кому подавай сім-вісім, а підлітки взагалі здатні продрихнуть більше дванадцяти. Скільки часу потрібно, щоб тіло і розум були здоровими, і як ця норма змінюється в залежності від віку?

Новітнє дослідження в області сну може відповісти на ці питання. Вчені виявили, що частина населення планети є носієм незначною мутації певного гена, який грає важливу роль у визначенні норми сну для людини.

Об'єктом дослідження стало велике сімейство з Каліфорнії. Вчені виявили, що мати і одна з дочок все життя прокидаються ще до сходу сонця і при цьому чудово себе почувають. Щодня вони лягають спати в 22.30-23.00 і прокидаються в 4.00-4.30. Дослідники узяли зразки крові у всіх членів сім'ї та провели аналіз ДНК, щоб зрозуміти причину такого незвичайного поведінки. Тести показали, що у матері і дочки є незначна «точкова мутація» гена hDEC2, який відповідає за регуляцію інших генів, які, у свою чергу, контролюють моделі сну.

Іншим членам сім'ї, який дотримується традиційного розпорядку дня, ця мутація у спадок не передалася. Поетом, їм, як і багатьом іншим людям, для сну були потрібні звичайні вісім годин.

Щоб переконатися, що причиною незвичайного режиму сну є саме мутація гена hDEC2, а не просто збіг, вчені в лабораторних умовах вивели мишу з «точкового мутацією» того ж гена. На радість своїх творців, мишка спала значно менше, ніж її звичайні товарки.

«Наше дослідження показало, що в організмі кожної людини закладена своя генетична система або матриця, яка диктує скільки часу йому потрібно для сну», - пояснює професор неврології Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Юінг-Хуі Фу.

Перші наукові докази того, що деякі люди схильні до тієї чи іншої моделі сну з'явилися ще близько 10 років тому.

Так, в 1999 році, наприклад, вчені відкрили існування гена, а якщо точніше, мутацію гена, який відповідав за спадковість в режимі сну. Мова йшла про те, що схильність рано лягати спати і рано вставати передається у спадок і зберігається навіть тоді, коли порушується нормальний розпорядок дня. Наприклад, у відпустці або на вхідних, ранні пташки або «жайворонки», як часто називають таких людей, все одно прокидаються рано, незважаючи на те, що бігти на роботу, здавалося б, не потрібно. Те ж стосується, безумовно, і «сов» - опівнічників і любителів поспати до полудня.

Вчені назвали особливості такого режиму дня синдромом зсунутих фаз сну, при якому люди сплять свої звичайні сім-вісім годин, але їх добовий цикл кілька зрушать. Гени, на думку вчених, впливають і на це.

Сон - це продукт нашого добового ритму і іншого контролюючого чинника, який, якщо говорити простою мовою, вимірює час, який ми проспали. Коли нам треба відпочити, цей механізм «хилить» нас в сон, а коли ми поспали достатньо - безбожно будить нас. І якщо вірити дослідженням професора Фу, механізм перебуває під частковим контролем генів, і залежить скоріше від того, ким були наші батьки, а не від того, чим ми займаємося в житті і які у нас звички.

facebook twitter
Попередні статті